


5 499,00 zł



Autko na akumulator dla dzieci - samochody elektryczne
Niezależnie od tego, z jakiej okazji i w jakie cenie zamierzasz kupić samochodzik dla dziecka na akumulator, z pewnością chcesz wybrać egzemplarz warty swojej ceny i spełniający wymagania malucha. Aby Ci to ułatwić, udostępniamy kompletny, szczegółowy poradnik dotyczący eksploatacji, działania i wyboru tego rodzaju pojazdu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na auto elektryczne dla dzieci i dowiedz się, jak kupić dobrze dopasowany model!


















Czy auta akumulatorowe dla dzieci są bezpieczne?
To, co nieodłącznie kojarzy nam się z każdym rodzajem samochodu, to bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku autka dla dzieci na akumulator. Dlatego kluczową kwestią jest to, by autko elektryczne nie powodowało żadnego zagrożenia zarówno dla malucha, jak i otoczenia. Najlepszym producentom udało się to osiągnąć poprzez dostosowanie parametrów konstrukcji do potrzeb i możliwości najmłodszych użytkowników.
Zwróć uwagę, że przeznaczone dla dzieci samochody na akumulator – zarówno małe do 50 kg, jak i duże do 100 kg – rozwijają niewielkie prędkości, które wykluczają wyrządzenie jakichkolwiek szkód sobie lub innym. Nie ma możliwości szybkiego poruszania się po chodniku, a samo przyspieszanie odbywa się wolno, co stanowi kolejne ograniczenie zastosowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie eksploatacji. Co więcej, elektryczne auta dla dzieci mają zamontowane pasy bezpieczeństwa – tak na wszelki wypadek, aby zupełnie zredukować jakiekolwiek ryzyko związane z jazdą i ewentualnością uderzenia w małe i duże przeszkody.
Kolejna kwestia, którą należy podkreślić, to prostota prowadzenia przekładająca się na wysoki poziom kontroli jazdy. Auta na akumulator dla dzieci dostępne w naszym sklepie internetowym skręcają w łagodny sposób, a zastosowane w nich pasy nie tylko stanowią element zabezpieczający, ale też przyzwyczają malucha do ich zapiania podczas jazdy. Pozwala na to wyrobienie ważnego nawyku i automatyczne stosowanie go także w późniejszym, dorosłym życiu.
Bezpieczna jest także sama konstrukcja pojazdu. Samochód dziecięcy ma wszystkie podzespoły odpowiednio dopasowane, więc znika ryzyka skaleczenia się o jakieś ostre elementy czy dotknięcia gorących części. W dobrych, wysokojakościowych pojazdach plastikowa obudowa jest szczelna i solidnie wykonana, co zapewnia odporność nawet na mocne uderzenie. W pełni bezpieczne dla zdrowia i samopoczucia pozostaje także napięcie, które podczas jazdy generują akumulatorowe auta dla dzieci zarówno do 50 kg, jak i 100 kg. Możliwość ich zdalnego sterowania, dostępna w większości modeli, pozwala zaś rodzicom i opiekunom na reakcję np. w razie utraty przez malucha kontroli nad samochodem.
O bezpieczeństwie poruszania się pojazdem decyduje także ergonomia jego użytkowania, dlatego warto zainwestować w model wyposażony w dobrze wyprofilowane, wygodne siedzisko. To szczególnie istotne w przypadku dużych aut dla dzieci na akumulator, które rozwijają nieco większe prędkości i wymagają lepszej kontroli. Aby mieć pewność konstrukcji gwarantującej bezpieczeństwo eksploatacji, warto zdecydować się na egzemplarz objęty stosownym certyfikatem, który je potwierdza.
Jak ładować akumulator do samochodu dziecięcego?
Podobnie jak wszelkiego rodzaju inne napędy, elektryczne samochody dziecięce, mające baterie akumulatorowe, muszą być zaopatrywane w źródło energii, a konkretnie w prąd elektryczny. Ponieważ po określonym czasie użytkowania się rozładowują, pojawia się konieczność ponownego naładowania do pełna. Jak to zrobić w sposób bezpieczny i efektywny? Na początku warto omówić samą ich specyfikę, która dużo powie o sposobie uzupełnienia energii. Mianowicie samochody dla dzieci są wyposażone w popularne w urządzeniach elektronicznych baterie żelowe (rzadziej litowo-jonowe) o doskonałych parametrach szczelności, co świadczy o pełnym bezpieczeństwie stosowania. Ich kolejną zaletą są stosunkowo niewielkie rozmiary przy relatywnie dużej pojemności.
Decydując się na auto elektryczne dla dzieci, należy postępować zgodnie z instrukcją dotyczącą ładowania, ponieważ zamontowane baterie akumulatorowe są wyjątkowo wrażliwe na niski poziom energii, który przekłada się na ich gorszą pracę. Doprowadzenie do pełnego rozładowania powoduje obniżenie wydajności poprzez ograniczenie pojemności i zdolności do magazynowania prądu elektrycznego, a to wprost wpływa na krótszą żywotność i konieczność coraz częstszego ładowania. Aby uniknąć takiego scenariusza, niezwykle istotne jest stałe monitorowanie poziomu naładowania baterii pojazdu.
Przyjmuje się, że minimalny poziom zapasów energii, którym powinno dysponować autko na akumulator, wynosi 10%, jednak nie należy czekać z podłączeniem do gniazdka, aż ta wartość zostanie osiągnięta – zdecydowanie lepiej zrobić to wcześniej, np. w momencie gdy oscyluje ona w granicach 20-40%. W zależności od danego modelu i prawidłowości jego użytkowania baterie montowane w pojazdach dla maluchów wytrzymują kilkaset cykli ładowania, co oznacza, że dziecko wyrośnie z niego na długo, zanim straci on swoje zdolności do magazynowania energii. To z kolei pozwala na sprzedanie auta, gdy przestanie być eksploatowane.
Samo ładowanie jest banalnie proste i ogranicza się do włożenia do gniazda kabla, za pośrednictwem którego do baterii jest dostarczana energia. Warto je wykonywać regularnie co miesiąc, nawet jeśli nie została rozładowana, gdyż korzystnie wpływa to na jej trwałość i wydajność. Jeśli chodzi o czas, osiągnięcie 100% wartości naładowania w przypadku baterii z minimalnym poziomem energii zajmuje kilka-kilkanaście godzin w zależności od jej pojemności i mocy ładowarki – im większa pojemność i im słabsza ładowarka, tym dłużej trwa ładowanie i odwrotnie: wraz ze wzrostem mocy ładowarki i spadkiem pojemności uzupełnianie baterii się wydłuża.
Jak wybrać samochodzik dla dziecka?
Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając samochodzik dla dziecka na akumulator, jest jego przeznaczenie. Czy będzie to koparka na akumulator czy może traktor z przyczepą? Auta policyjne czy zwykłe? A może preferujecie motor elektryczny dla dzieci? Ile osób będzie z niego korzystać? Po jakim terenie będzie się poruszał? Jak często będzie użytkowany? Ma być wolny czy może trochę szybszy z uwagi na wiek malca? Czy marka ma znaczenie, a jeśli tak, jacy producenci należą do ulubionych malucha lub rodziców? To tylko niektóre pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, gdy poszukuje się autka dla najmłodszych. W poniższych akapitach szczegółowo omawiamy najważniejsze aspekty, na które powinno się zwracać uwagę w trakcie zakupów.
Wiek i waga dziecka a samochody akumulatorowe dla dzieci
Zdecydowanie najbardziej newralgicznymi aspektami, na których należy się skupić, wybierając pojazdy dla dzieci, są wiek i wzrost użytkownika. Co oczywiste, zupełnie inny samochodzik elektryczny na akumulator będzie potrzebny dwulatkowi niż 10-latkowi, co wynika właśnie z różnic w budowie ciała. Z myślą o najmłodszych maluchach – właśnie dwulatkach – produkuje się pojazdy akumulatorowe najmniejszych rozmiarów, z obciążeniem maksymalnym do 50 kg, które rozwijają bardzo niewielkie prędkości i łatwo je kontrolować. Większy egzemplarz będzie niezbędny 3- i 4-latkom, jednak również w tym przypadku maksymalne prędkości powinny być mocno ograniczone. Przyda się także auto dla dziecka na akumulator zdalnie sterowane z pilotem, umożliwiającym przejęcie kontroli nad zabawką przez rodzica lub opiekuna, gdy wymaga tego sytuacja.
O ile małe auto na akumulator dla dzieci powinno być wyposażone w jedną jednostkę napędową, o tyle egzemplarze dla 5- i 6-latków mogą pracować z wykorzystaniem dwóch silników, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo eksploatacji. Użytkownicy w tym wieku potrafią bowiem dość dobrze zapanować nad pojazdem, nawet jeśli posiada on dwie jednostki napędowe, które przenoszą moc na obie osi. Dla jeszcze starszych przewidziane są specjalne, duże samochody dla dzieci na akumulator do 100 kg, ponieważ wiele 7-, 8- czy 10-latków po prostu nie zmieści się do modelu o maksymalnym udźwigu do 50 kg.
Samochód na akumulator - Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie autka?
Kluczowymi aspektami, na których należy się skupić przy kupnie auta dla malucha, są wiek i wzrost użytkownika, jednak poza nimi istnieje wiele innych istotnych czynników dotyczących pojazdu. Ponieważ na rynku dostępne są wersje zarówno jedno-, jak i dwuosobowe, warto uwzględnić ewentualność przewożenia pasażera. Dwuosobowe, duże auta dla dzieci na akumulator do 100 kg to świetne rozwiązanie dla rodzeństwa, a także maluchów, które często bawią się z rówieśnikami. Wspólna przejażdżka to podwójna frajda!
Kolejna ważna kwestia to liczba i napięcie baterii zamontowanych w pojeździe, ponieważ decydują one o mocy, a co za tym idzie, prędkości maksymalnej, jaką da się osiągnąć w trakcie jazdy. Co do zasady im większe napięcie i im wyższa liczba akumulatorów (w niektórych modelach jest ich nawet 6!), tym szybszy jest samochodzik elektryczny dla dzieci. Istotne pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, dotyczy też pilota pozwalającego na sterowanie pojazdem. To dobre rozwiązanie dla najmniejszych maluchów, ponieważ w razie konieczności umożliwia rodzicowi lub opiekunowi przejęcie kontroli nad autkiem.
Newralgicznym parametrem jest także udźwig, który w większości egzemplarzy wynosi do 50 kg. Samochód na akumulator do 100 kg jest zaś przeznaczony dla starszych użytkowników w wieku od 7-8 lat wzwyż. Warto wziąć pod uwagę także preferencje dziecka dotyczące kategorii pojazdu. Jeśli ma on być przeznaczony dla dziewczynki, lepszym wyborem wydaje się kolorowe, różowe czy białe cabrio aniżeli samochody terenowe, choć to oczywiście kwestia indywidualna. Podobnie jak sama marka pojazdu, która ma znaczenie głównie dla starszych, bardziej świadomych użytkowników – w przypadku dwu-, trzy- czy czterolatków nie warto zwracać na nią uwagi, samochód mercedes będzie taki sam jak i każde inne pojazdy elektryczne.
Samochody na akumulator dla dzieci mają bardzo różnorodne wyposażenie, dlatego należy się mu dobrze przyjrzeć podczas zakupów. Absolutną podstawą są czteropunktowe, solidne pasy bezpieczeństwa, szczególnie w pojazdach rozwijających większe prędkości. Dopłacając nieco więcej, można zdecydować się na model z systemem audio czy obszyciami skórzanymi siedzeń. Niezwykle przydatny jest wskaźnik naładowania baterii, który pozwala utrzymać różne samochody akumulatorowe w dobrym stanie przez długi czas. Zwróć uwagę także na rodzaj kół, ponieważ ma on znaczenie z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa, jak i wygody jazdy. Zachęcamy od przejrzenia całego asortymentu naszego sklepu i dopasowania autka do potrzeb swojej pociechy, by sprawić jej radość.